tamasha

رفت و آمد پر حرف و حدیث لیلا و نیکی

طلاق لیلا حاتمی و علی مصفا با عکس خانوادگی

طلاق لیلا حاتمی و علی مصفا,جدایی لیلا حاتمی و علی مصفا,خبر طلاق د وبازیگر مشهور,جدایی لیلا حاتمی,جدایی علی مصفا از لیلا حاتمی,طلاق لیلا حاتمی,شوک طلاق حاتمی

طلاق لیلا حاتمی و علی مصفا با عکس خانوادگی

شایعه طلاق و جدایی لیلا حاتمی و علی مصفا

.

 

مدتی است که شایعات زیادی درمورد جدایی علی مصفا و لیلا حاتمی منتشر شده است, با ما همراه شده تا پاسخ آنها را درمورد شایعه جدایی شان بدانید!

زوج لیلا حاتمی و علی مصفا همیشه برای مخاطبان سینما جذاب بوده‌اند. آنها در روزهای شلوغ جشنواره مقابل جواد طوسی نشسته اند و درباره مسائل مختلفی صحبت کرده اند از دیدگاهشان به سینمای ایران، تا علی حاتمی و آثارش؛ جالب اینجاست که آن ها حتی برخلاف معمول به یکی دو حاشیه و شایعه درباره خودشان نیز پاسخ داده اند که در ادامه می‌ خوانید.

این گفت و گو پیش از حاشیه ای که برای لیلا حاتمی به خاطر پاسخ هایش در جمع خبرنگاران درباره «رگ خواب» رخ داده بود، انجام شده است. حاشیه ای که پس از آن جواد طوسی به حمایت از حاتمی به خبرنگاران توصیه کرد حال و هوای هنرمند مورد مصاحبه را بسنجند.

leila-ali-sh-phootkade (2)

هر کسی کار خودش را می کند!

در ابتدای این مصاحبه مصفا و لیلا حاتمی درباره مشورت برای حضور در آثار سینمایی صحبت می کنند، بر این اساس آن ها اهل مشورت با هم هستند اما هر کسی کارخودش را می کند.

*حاتمی : «من از اول یک کمی در قبول کردن نقش ها راحت تر بودم و علی تقریبا به جز یکی دو تا از کارهایی که کردم با بقیه موافق نبوده. بعد از این که فیلم «لیلا»، را با هم بازی کردیم، همیشه مشورت می کردیم. از نظر سلیقه ای، خیلی جاها مثلا سر «شیدا» اصرار می کرد که نرو!»

*مصفا: «به هر حال خیلی تحمیلی نیست، هیچ وقت نظر یکی باعث نشده که آن دیگری فیلمی را برود یا نرود. فقط در این حد بوده که در موردش صحبت کنیم ونظر هم را جویا شویم البته به گفته مصفا، این روزها شرایط برای پذیرش نقش فرق کرده است، آنها می سنجند که در یک کار چقدر اذیت خواهند شد؟ یا این کار چیز جدیدی برایشان دارد یا خیر؟: «تا حدی هم آن دید ایده آلیستی را از دست داده ایم، زمانی فکر می کردیم ما فقط وقتی کار می کنیم که آقای مهرجویی کار کند…»

اما لیلا حاتمی در پاسخ به سوال جواد طوسی درباره این که الان به ارزیابی هوشمندانه ای رسیده اند؟

می گوید: «من همین چند روز پیش یکهو احساس کردم که قشنگ 10-20 سال پیر شده ام، برای اینکه تا یک جایی در دنیای خودت و با آدم هایی که بودی می گفتی اینکه بد نیست. از هیچی بهتر است. ولی یک باره می بینی یک عالمه آدم جدید هست که تواصلا نمی شناسی شان و دقیقا احساس کردم از این فضا عقبم. من با علی فرق دارم. هیچ اخباری را دنبال نمی کنم و عکسی نمی بینم. برای همین وقتی بچه ها سر فیلم برداری می آمدند و اسامی فیلم ها و کارگردان ها را می گفتند، با یک موج جدیدی از فیلمسازهای خوب روبرو شدم و با خودم گفتم: ای بابا، من اینجا برای خودم سرم را کرده بودم توی کوزه و داشتم کارای چرت و پرت بازی می کردم!»

در ادامه طوسی می پرسد یعنی واقعا فکر می کنید چرت و پرت بوده؟ یا شکسته نفسی می کنید؟

که حاتمی این طور پاسخ می دهد: «با کوتاه آمدن از ایده‌ آل‌ ها، خیلی‌ هایش چرت و پرت بوده. مثلا همیشه اطرافیانم می گفتند آخه تو چجوری با فلانی کار می کنی؟ می گفتم اشکالی ندارد و برخی از کارها جزو «اشکالی نداشت»ها بودند. ولی الان فکر می کنم نه! اشکالی دارد!»

به نظر مصفا نسل تازه ای از کارگردان ها آمده اند و حاتمی معتقد است در واقع نسل آدم ها و بازیگران هم عوض شده، البته او که یک موقعی خود را از سینمای ایران جلوتر می دانسته، با این اتفاق سینمای ایران را نیزرو به جلو می بیند.

به گفته حاتمی، در سینما تا 10-15 سال پیش با دنیایی منجمد شده روبرو بوده اند، جریان ساکنی که به جز چند استعداد، وحشتناک به نظر می رسیده است: «الان آن استانداردهای فیلم سازی یک چیز دیگری شده وما دیگر با ایده های پرت و پلا ودنیای عجیب و غریب مواجه نیستیم.»

نسل تازه ای وارد سینما شده…

اما در ادامه بالاخره بحث به جشنواره می رسد، اما پیش از آن حاتمی و مصفا درباره آمدن دوربین های دیجیتال و وسواس در برداشت و تکرار شدن صحنه ها بحث می کنند، مصفا دقت و نگرانی خراب شدن برداشت در زمان نگاتیو را بیشتر می پسندد، اما حاتمی به نظر با فضای این روزهای سینما  همراه با تکنولوژی دیجیتال موافق تر است.

علی مصفا با دو فیلم «وارونگی» و «خانه ای در خیابان چهل یکم» در جشنواره حضور داشت و فیلم «دوئت» را نیز بازی کرده است، او درباره این که از فیلمسازان فعلی حدیث نفس زمانه خودشان را می سازند، این طور نظر می دهد: «کارهایی که من کردم همینطوربوده که شما می گویید. در هیچ کدام نگاه شخصی نبوده، ولی انتقادی که می توانم داشته باشم این است که درگیر این هستند که اثرشان کجا و در کدام جشنواره بین المللی نمایش داده می شود و چه اتفاقی برایش می افتد.» البته، به نظر او این که فیلم سازان محاسبه می کنند چه موضوعی به روز است تا این که به دنبال علاقه شخصی شان بروند، چندان برای کار هنری خوب نیست.

لیلا حاتمی هم که در جشنواره امسال با نقش متفاوتی در فیلم «من» حاضر شده بود، با اشاره به این که در فیلم در رفاه کامل ایفای نقش می کرده و همچنین از جاه طلبی سهیل بیرقی خوشش می آید، فیلم او را با فیلم های نوآر سی سال پیش مقایسه می کند. او درباره نقشش در این فیلم به عنوان زنی عجیب و غریب، کاسبکار و چند وجهی می گوید: «برای من او شکلی از فانتزی بود و از همینش خوشم می آمد.»

او همچنین «رگ خواب» همکاری دومش با حمید نعمت الله پس از «بی پولی» را از سر علاقه به نعمت الله می داند.

leila-ali-sh-phootkade (3)

جریان فیلم دولتی خیلی پرطرفدار نیست

در ادامه حاتمی در پاسخ به این که به وضعیت فعلی سینما خوشبین است یا نه؟ پاسخ مثبت می دهد، اما علی مصفا درباره این که در سینمای ما سیاست‌های دولتی حاکم است این طور اظهار نظر می کند: «جریان فیلم های دولتی خیلی پرطرفدار نیست. دیگر کسی دلش نمی خواهد فیلم دولتی بسازد. یعنی آنها که می سازند هم سعی دارند خیلی رو نکنند و فیلم متفاوتی بسازند. می بینیم که فیلم های متفاوت ساخته می شود و نسل جدید خوب کار می کنند.»

او در بخش دیگری صحبت هایش را این طور ادامه می دهد: «همچنان امید من این است که آدم هایی به عنوان سرمایه گذار جلو بیایند. حالا می بینم فیلمی مثل «ابد و یک روز» این قدر سر و صدا کرده و جوانی 26 ساله آن را ساخته. امید دارم این باعث شود سرمایه گذاری بیاید و برای یک جوان مستعد سرمایه گذاری کند تا چنین تولیداتی در سینمای ایران شکل بگیرد. سرمایه گذاری فیلم در ایران در مقایسه با خارج ارزان است.»

پاسخ به دو حاشیه درمورد طلاق گرفتن و زندگی در فرانسه

در بخش پایانی این گفت و گو وقتی جواد طوسی به رفت و آمد این دو هنرمند به فرانسه اشاره می کند، با پاسخ جالبی روبرو می شود. به نظر می رسد، تصور این رفت و آمد به خاطر بازی در فیلم «گذشته» به وجود آمده، حاتمی: «به خاطر فیلم «گذشته» ما سه سال پیش، رفتیم پاریس که چون فیلم طولانی بود. بچه ها  را مدرسه ثبت نام کردیم و بعد از 9 ماه برگشتیم. فیلم برداری چهار ماه طول کشید که با دوران تمرین مجموعا شش ماه علی درگیر بود. ولی ما سال تحصیلی را تمام کردیم و بعد برگشتیم. من رفت و برگشت دیگری نداشته ام.»

در ادامه حاتمی با وجود این که به سفر ابراز علاقه می کند اما سفرهای جشنواره ای را خسته کننده می داند. اما علی مصفا آن ها را انگیزه بخش می داند.

اما طوسی به شایعه جدا شدن این دو هنرمند از یکدیگر نیز اشاره می کند و از آن به عنوان حاشیه اسم می برد که لیلا حاتمی در این باره می گوید: «از نظر من این‌ها اسمش حاشیه نیست. حاشیه به نظر من یعنی آدم یک کاری خلاف آن جریان اصلی برایش جالب باشد و بکند. مثلا من بروم سر فیلمبرداری و به جای کارکردن این برایم جذاب باشد که فلان کس را از نزدیک ببینم و خوش بگذرانم و کار اصلی را نکنم. این که دو نفر با هم زندگی می کنند یا نه حاشیه محسوب نمی شود، جریان اصلی زندگی شان است.»

و در پاسخ به این که شما جلوتر از داوری های بیرونی مراقبت های لازم را برای کانون خانوادگی تان دارید؟ توضیح می دهد: «من چون این طوری فکر نمی کنم، اسمش را مراقبت نمی گذارم. یک چیزی یا هست یا نیست. آن دیگر بستگی به دو فرد دارد. با مراقبت کار درست نمی شود.»

مصفا: «(باخنده) بله چون ما بازیگریم، لزومی ندارد عملیات بخصوصی انجام دهیم که حاشیه پیش نیاید. اگر بخواهد پیش بیاید، می‌آید. ما مراقبت خاصی نمی‌کنیم.»

جواد طوسی: «ولی به هر حال الگو هستید.» مصفا: «دوست نداریم الگو باشیم. این کارمان را سخت می کند.» حاتمی: «نه خوب است، من خوشم می آید که عمرم به یک دردی بخورد و یک نفر از چند سال زندگی آدم یک استفاده ای بکند. همان طور که من استفاده کرده ام. از تجربه زندگی خیلی های دیگر استفاده کرده ام.»

مصاحبه : شرق

تنظیم : سایت فتوکده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفت و آمد پر حرف و حدیث لیلا و نیکی

رفت و آمد پر حرف و حدیث لیلا و نیکی

در شرایطی که گفته می‌شد «لیلا حاتمی» در فیلم «دسته دختران» بازی خواهد کرد، روابط عمومی این فیلم از حضور «نیکی کریمی» در نقش اصلی این فیلم خبر داد

جدایی «لیلا حاتمی» از فیلم «دسته دختران» و جایگزینی «نیکی کریمی» با او در فضای مجازی توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.

در شرایطی که پیش‌تر اعلام شده بود که «لیلا حاتمی» قرار است در فیلم «دسته دختران» ایفای نقش کند، ساعاتی پیش روابط عمومی این فیلم از حضور بازیگری دیگر در این پروژه خبر داد. موضوعی که در فضای مجازی توجهات فراوانی به خود جلب کرده و هواداران «لیلا حاتمی» می‌گویند که از ابتدا نیز حدس می‌زدند همکاری او با این فیلم به نتیجه نخواهد رسید و این اتفاق رخ خواهد داد و «لیلا حاتمی» تاکنون به جز یک فیلم (که در آن نیز در رودربایستی کارگردان فیلم تن به حضور در آن داده بود) تاکنون در هیچ فیلم سفارشی حضور نیافته است. روابط عمومی فیلم هم‌چنین گفته که «نیکی کریمی» [به جای «لیلا حاتمی»] در نقش اصلی این فیلم بازی خواهد کرد.

«دسته دختران» که به کارگردانی «منیر قیدی» و تهیه‌کنندگی «محمدرضا منصوری» یکی از محصولات جدید بنیاد سینمایی فارابی است، مانند فیلم اول کارگردانش، «ویلایی‌ها» داستانی درباره روزهای دفاع مقدس را روایت خواهد کرد. ظاهرا این‌بار قرار است «منیر قیدی» داستانی مرتبط با حماسه مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر را روایت کند. فضایی که برای «نیکی کریمی» فضایی آشنا به شمار می‌آید و او پیش‌تر در فیلم‌هایی مانند «برج مینو» و «بوی پیراهن یوسف» در این گونه سینمایی فعالیت کرده است.

گفتنی است که پیش‌تولید «دسته دختران» که دومین فیلم «منیر قیدی» در مقام کارگردان است، از چند ماه قبل آغاز شده است.

درگذشت کارگردان و بازیگر قدیمی سینمای ایران

شب شیرین سینمای ایران

غول‌های بی‌جانشین و دنیای بی‌ستاره‌ای که انتظارمان را می‌کشد!

چرا سینمای ایران فیلم عاشورایی کم دارد؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.

نام، ایمیل و آدرس سایت مرا در این مرورگر برای ارسال دیدگاه در آینده ذخیره کن.

تازه‌ها

بر آن عهد که بستیم، هستیم!

حضور کودکان در راهپیمایی اربعین

فیفا: افتتاح کنسولگری موقت اسرائیل؟ قطر: نه!

نوشیدنی جادویی برای تسکین اعصاب و میگرن

درگذشت کارگردان و بازیگر قدیمی سینمای ایران

تأیید دیدار رئیسی و پوتین در سمرقند

جلوگیری از اضطراب با حذف این وعده غذایی

پایان ماه عسل دو غول اقتصاد جهانی

گذرنامه‌های ویژه تا چه موقع اعتبار دارند؟

یاغی از نفس ‌افتاد!

بازداشت قاتلان 5 نفر در پایتخت

دوست داشتم شاعر شوم، اسیدپاش شدم

بفرمایید موکب سوئدی!

عشق بدون مرز

از شب‌زنده‌داری با تابوت ملکه تا دستاوردهای ناگهانی اوکراین در جنگ

کارشکنی‌ها مذاکرات را از مسیر خود خارج کرد

مسئول درمانگاه عمود 244:روزانه به بیش از 200 مراجعه‌کننده خدمت‌رسانی…

ماموریت اصلی گشت‌های ویژه پلیس؛برخورد با جرایم خشن

ایرانسل با «5G در صنعت» به رویداد معدنکاری دیجیتال آمد

برنامه کاری و پرترافیک مسافر سمرقند

تاریخ‌سازی از نو!

رویای عروسک‌ها (قسمت سوم)

10 نشان تجاری فرش ماشینی توقیف شد

«بنا»ی کشتی فرو ریخت!

راهیابی محصولات ایرانی به بازار خودرویی ارمنستان

فعالیت 2 واحد زباله‌سوزی در ایران!

حل مشکل زیان انباشته هلدینگ‌ها؟

پاسخ کمالوندی به تاثیرپذیری گروسی از رژیم صهیونیستی

مالکیت جزایر سه‌گانه به نام دولت سند خورد

طرح صهیونیست‌ها برای یهودی‌سازی منامه

پربازدیدها

هشدار هواشناسی به ۹ استان/ سیل در راه است

برای 5 سال آینده نقشه راه داریم

پیشگیری از گرمازدگی در پیاده‌روی اربعین

نسلی که می‌آید مسیر را هموار کند…

150 میلیارد جور کنید، ویلموتس لَنگ است!

متروپل را مثل سینما رکس از تقویم پاک نکنید

نذرآب به گیلان رسید

آخر هفته فوتبالی؛ سرخابی‌ها به دنبال اولین برد

شب شیرین سینمای ایران

معمای دختر گمشده در شیراز

«شهروند آنلاین» رسانه برخط مجموعه رسانه‌ای شهروند است که با تولیدات متنوع این برند قدیمی همراه شماست. «یک قدم بعد از خبرها» را علاوه بر محتوای متنی سایت، در قالب ویدئو، پادکست و روزنامه pdf که به صورت روزانه در همین سایت در اختیار شما قرار می‌گیرد، با ما تجربه کنید.به دنیای آنلاین ما خوش آمدید!

لیلا حاتمی از نقش جدید خود می‌گوید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا