نرم افزار

دانلود نرم افزار DirPrintOK v5.33 تهیه لیست فایلها و پوشه‌های مورد نظر

دانلود نرم افزار DirPrintOK v5.33 تهیه لیست فایلها و پوشه‌های مورد نظر

دانلود نرم افزار DirPrintOK ابزاری ساده و کاربردی برای تهیه لیست فایلها و پوشه‌های مورد نظر و جزئیات آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن

دانلود نرم افزار DirPrintOK v5.33 تهیه لیست فایلها و پوشه‌های مورد نظر

کاربران کامپیوتر هر از گاهی نیاز به تهیه لیست برخی از فایلهای خود را دارند. اما متاسفانه ویندوز ابزار خاصی برای این کار ندارد. البته با استفاده از دستورات خاص CMD (مانند DIR یا TREE) می‌توان لیستی از فایلها و پوشه‌های موجود در یک مسیر خاص تهیه کرد. با این حال این دستور علاوه بر اینکه امکانات خاصی ندارد، استفاده از آن نیز بسیار زمان‌بر است. حتی در نسخه‌های جدید ویندوز نیز این دستورات پیشرفت چندانی نکرده است. در واقع می‌توان گفت CMD اصولا ابزار مناسبی برای تهیه لیست فایلها نیست.

DirPrintOK نرم افزاری ساده و در عین حال کاربردی برای تهیه لیست فایلها و پوشه‌های مورد نظر و جزئیات آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. این نرم افزار رایگان دارای محیط بسیار منعطف و مشابه اکسپلورر است و این امکان را به شما می‌دهد تا به سادگی به مسیرهای مورد نظر سوئیچ کنید و لیست فایلهای موجود در آن را مشاهده و چاپ کنید.

نرم افزار DirPrintOK این امکان را به شما می‌دهد تا لیست فایلهای موجود را فیلتر کنید و به سادگی فایلهای مورد نظر را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر دنبال فایلهای خاصی مانند فرمت MP3 هستید می‌توانید از فیلتر MP3.* استفاده کنید. این برنامه از wildcardها نیز پشتیبانی می‌کند و با کمک آن می‌توانید به سادگی فایلهای مورد نظر را لیست کنید.

علاوه بر آن شما می‌توانید از فیلترهای منفی برای حذف فایلهایی که نیازی به لزوم آنها در لیست نمی‌بینید استفاده کنید. بله عنوان مثال اگر در پوشه‌ای مجموعه‌ای از تصاویر با فرمتهای مختلف را دارید و قصد دارید لیست کاملی از آنها به جز یک فرمت خاص یا فایلهای دارای نامی با ساختار مشخص تهیه کنید، این ویژگی کمک بسیاری به شما می‌کند. البته پس از نمایش لیست فایلها نیز می‌توانید آنها را بررسی کنید و اگر فایلی بر خلاف نیاز شما در لیست وجود داشت، آن را از لیست حذف و یا حتی اگر نیازی به وجود فایل مربوطه نمی‌بینید، آن را به صورت کامل از کامپیوتر خود حذف کنید.

گاهی در کنار نام فایلها به برخی مشخصات آنها نیز نیاز دارید و مایلید در هنگام ذخیره لیست فایلها یا چاپ آنها، به مشخصات آنها نیز دسترسی داشته باشید.

نرم افزار DirPrintOK امکان ذخیره مشخصات عمومی فایلها نظیر مسیر، پسوند، حجم، تاریخ ساخت و ویرایش و اطلاعات فرمتهای خاص نظیر فایلهای صوتی و تصویری و اسناد مختلف و نیز برچسبهای داخلی فایلها را نیز به شما می‌دهد. این مشخصات به همان نحوی که در پنجره برنامه نمایش داده می‌شوند ذخیره و چاپ می‌شوند. اگر می‌خواهید مشخصات خاصی در لیست فایلها مشاهده شود، کافیست آن را فعال کنید. علاوه بر آن می‌توانید با کشیدن و رها کردن ترتیب قرارگیری ستون‌ها و اولویت آنها را تعیین کنید.

منبع

دانلود نرم افزار DirPrintOK v5.33 تهیه لیست فایلها و پوشه‌های مورد نظر
softsara.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا