شمار کرونایی‌های امریکا از ۳۵ میلیون نفر گذشت - SOZWEB.ir
اخبار

شمار کرونایی‌های امریکا از ۳۵ میلیون نفر گذشت

شمار کرونایی‌های امریکا از ۳۵ میلیون نفر گذشت

ایران آنلاین-شمار کرونایی‌های امریکا از ۳۵ میلیون نفر گذشت : : شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۹۲ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۱۹ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۱۳۳ هزار و ۹۴۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین تاکنون ۱۷۴ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۳۱۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

شمار کرونایی‌های امریکا از  ۳۵ میلیون نفر گذشت

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا با بیش از ۳۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:  

#

نام کشور

مجموع مبتلایان

مجموع قربانیان

۱

آمریکا

۳۵,۰۸۱,۷۱۹

۶۲۵,۳۶۳

۲

هند

۳۱,۲۱۶,۳۳۷

۴۱۸,۵۱۱

۳

برزیل

۱۹,۴۱۹,۷۴۱

۵۴۴,۳۰۲

۴

روسیه

۶,۰۰۶,۵۳۶

۱۴۹,۹۲۲

۵

فرانسه

۵,۸۹۰,۰۶۲

۱۱۱,۵۲۵

۶

ترکیه

۵,۵۴۶,۱۶۶

۵۰,۶۵۰

۷

انگلیس

۵,۵۱۹,۶۰۲

۱۲۸,۸۲۳

۸

آرژانتین

۴,۷۸۴,۲۱۹

۱۰۲,۳۸۱

۹

کلمبیا

۴,۶۶۸,۷۵۰

۱۱۷,۱۳۱

۱۰

ایتالیا

۴,۲۹۳,۰۸۳

۱۲۷,۸۸۴

براساس این فهرست، هند نیز با آمار بیش از ۳۱.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۴۴ هزار و هند با بیش از ۴۱۸ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۶ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۵ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۹ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیش از ۱۱۷ هزار و فرانسه نیز بیش از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آرژانتین با بیش از ۱۰۲ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۷ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۱ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، اندونزی با بیش از ۷۶ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۷ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا ،ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بنگلادش، بلژیک، سوئد و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند./ ایسنا

منبع خبر

شمار کرونایی‌های امریکا از ۳۵ میلیون نفر گذشت
www.ion.ir

مطالب مرتبط

سلامت انتخابات و دغدغه‌های کرونایی

فصل چهارم ماجراجویی در پاریس Miraculous: Tales of Ladybug & Cat Noir 2021

جشنواره فیلم کوتاه تهران به لیست جشنواره‌های مورد تایید اسکار اضافه شد

برد مقتدرانه تیم ملی والیبال نشسته ایران برابر بوسنی

آمار کرونا در جهان در تاریخ ٣٠ مهر؛ ۷۱۹۴

لیگ ملت‌های والیبال

لیگ ملت‌های والیبال

اینفوگرافیک/ آمار کرونا در جهان تا ۱۲ تیر

از سراسر وب

کل کل هواداران برزیل و آرژانتین در خیابان های روسیه

تیم ملی فوتبال ایران در بین مسن‌ترین تیم‌های جام جهانی

پخش زنده والیبال ایران

شکست تلخ تیم ملی والیبال مقابل برزیل

دکمه بازگشت به بالا