زندگی

نکات ضروری برای نگهداری از لوازم خانه

نکات ضروری برای نگهداری از لوازم خانه

نکات ضروری برای نگهداری از لوازم خانه

نکات ضروری برای نگهداری از لوازم خانه

امروزه در هر خانه‌ای وسایل‌ برقی فراوانی وجود دارد. یخچال، فریز، تلویزیون و ماشین لباسشویی تنها مثال‌های معدودی از این وسایل هستند. وسایل برقی برای راحت‌تر کردن زندگی انسان ساخته شده‌اند، اما قرار نیست که عمرِ بی‌نهایت داشته باشند و به همین علت بهتر است با رعایت روش‌های نگهداری از لوازم خانه به افزایش عمر آنها کمک کنیم.

هر وسیله‌ای بعد از مدتی استفاده خراب می‌شود یا بازدهی‌اش پایین می‌آید. این اصل تغییرناپذیر است. اما می‌توان با رعایت نکات نگهداری از لوازم خانه ، طول عمر این وسایل را بیشتر کرد. به هر حال اکثر وسایل برقی قیمت بالایی دارند و اگر خراب شوند برای خانواده هزینه‌تراشی می‌کنند. پس استفاده از راهکارهای نگهداری از لوازم خانه و هر کاری که بتواند طول عمر این وسایل را افزایش دهد از نظر اقتصادی به‌صرفه است. https://repairsidebyside.com/

در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که برای نگهداری از لوازم خانه چه کارهایی انجام دهید که هم بازدهی‌ بیشتری داشته باشند و هم دیرتر خراب شوند.

شاید کمتر خانه‌ای باشد که در آن یخچال و فریزر وجود نداشته باشد. این دو وسیله از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین وسایل برقی خانگی به حساب می‌آیند، پس باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشت. پس به نکاتی که در ادامه می‌آید توجه کنید.

کویل‌ها لوله‌هایی هستند که به صورت پیچ‌در‌پیچ پشت یخچال و فریزر شما قرار دارند. وظیفه اصلی این لوله‌ها آن است که گرمای جذب شده از مواد غذایی داخل یخچال را به بیرون منتقل کنند. اگر این لوله‌ها کثیف شوند و گرد و خاک بگیرند عملیات انتقال گرما به خوبی انجام نمی‌شود و ممکن است حس کنید که یخچالتان خوب سرما تولید نمی‌کند. شاید هم باعث افزایش مصرف برق دستگاهتان شود. به هر حال کثیف‌بودن کویل‌ها یخچال یا فریزرتان را از حالت بهینه خارج کرده و عمرش را کم می‌کند. به همین دلیل باید سالی دوبار آن‌ها را تمیز کنید.

در تمیز کردن کویل‌ها دقت کنید. بهتر است برای آنکه آسیبی به آن‌ها نرسد از جاروبرقی یا یک برس تمیز استفاده کنید. برای تمیز کردن وسایل برقی هرگز از آب استفاده نکنید. برای اینکه خیالتان راحت شود بهتر است دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید و ببینید برای تمیز کردن کویل‌ها چه پیشنهادی داده است.

یخچال و فریزرا

درزگیر یا همان نوار دور در یخچال را هر چند وقت یک‌بار عوض کنید. این درزگیرها مانع از ورود هوای گرم به یخچال یا خروج هوای سرد از آن می‌شوند. برای همین اگر شل شوند یا پاره و سوراخ شوند هم به موتور یخچال فشار وارد می‌شود و هم مصرف برق دستگاه بالا می‌رود. بهتر است به محض فرسوده شدن این نوارها عوضشان کنید. قیمتشان بسیار کم است و تعویضشان هم آسان.

اجازه ندهید برفک‌ها یخچال یا فریزر شما را اشغال کنند! اگر یخچال یا فریزر شما آنقدر پیشرفته است که سیستم برفک آب‌کن خودکار دارد، جای نگرانی نیست. فقط کافیست محفظه‌‌ای را که محل جمع‌آوری آب برفک است هر چند وقت یک‌بار تمیز کنید.

اما اگر یخچال یا فریزرتان برفک‌ آب‌کن خودکار ندارد باید به صورت دستی این کار را انجام دهید. برای این کار ابتدا موادغذایی را از یخچال خارج کنید و سپس دستگاه را از برق بکشید. اجازه دهید برفک‌ها به مرور آب شوند. برای سرعت دادن به این فرآیند می‌توانید از سشوار و پنکه نیز استفاده کنید. پس از آب شدن تمام برفک‌ها داخل یخچال یا فریزر را کاملا خشک کنید و دوباره دستگاه را به برق بزنید. وقتی که دمای داخلی یخچال یا فریزر به عالت عادی رسید موادغذایی را دوباره به داخل آن برگردانید.

آب‌ کردن دستی برفک کار نسبتا خسته‌کننده‌ای است، اما با این کار هم مانع افزایش مصرف برق دستگاه می‌شوید و هم طول عمرش را زیاد می‌کنید. به هر حال نگهداری از لوازم خانه سختی‌های خاص خودش را هم دارد.

آب کردن برفک یخچال یا فریزر کار حوصله‌سربر و پردردسری است، اما در کاهش مصرف انرژی و افزایش عمر دستگاه شما بسیار موثر است.

همیشه درجه دمای یخچال یا فریزرتان را متناسب با نیازتان تنظیم کنید. اگر مثلا موادی در یخچال دارید که لازم نیست در دمای خیلی پایین نگه‌داری شوند، بهتر است که درجه را روی متوسط تنظیم کنید. به هر حال هرچه دمای یخچال یا فریزرتان پایین‌تر باشد مصرف برق و فشار به موتور بیشتر است و عمر دستگاه کاهش می‌یابد.

نگهداری از لوازم خانه

راهنمای کامل خرید صندل تابستانی

استفاده از بام سبز و دیوار سبز در طراحی ویلا چه تاثیری بر رطوبت و دمای محیط می…

برندهای موفق ایرانی در جهان

طراحی پارچه چیست؟

از کجا هتل داریوش کیش رزرو کنیم؟

چگونه لباس زیر زنانه مناسب انتخاب کنیم؟

جراح چاقی

ایده های جذاب برگزاری مهمانی در منزل در سال ۲۰۲۱

سینک ظرفشویی بیمکث؛ الماسی در آشپزخانه شما!

چطور جرم و رسوب را از شیشه پاک کنیم؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

نکات ضروری برای نگهداری از لوازم خانه
delbaraneh.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا