زندگی

ممکن است در روزهای آینده شرایط غیر قابل کنترلی را تجربه کنیم

ممکن است در روزهای آینده شرایط غیر قابل کنترلی را تجربه کنیم

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با بیماری کرونای البرز گفت: با توجه به اینکه استان‌های تهران و مازندران وضعیت قرمز دارند و طی چند روز گذشته تعداد بیماران بستری استان افزایش یافته باید گفت البرز در مرز تبدیل تغییر رنگ به قرمز قرار دارد.

ممکن است در روزهای آینده شرایط غیر قابل کنترلی را تجربه کنیم

نورمحمد فردی روز یکشنبه ۱۳ تیرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: در حال حاضر رنگ شهرستان‌های کرج، فردیس، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهارباغ نارنجی و اشتهارد و طالقان نیز زرد است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: بر اساس محدودیت‌های اعلام شده برای رنگ‌های مختف، کارمندان ادارات و دستگاه‌های ضروری در شهرهای نارنجی با ۷۰ درصد ظرفیت و در ادارات غیر ضرور باید با ۵۰ درصد ظرفیت در محل کار حضور یابند.

وی افزود: در شهرهای زرد هم کارمندان ادارات ضروری باید با صد درصد ظرفیت و سایر ادارات نیز با ۷۰ درصد ظرفیت در محل کار حضور پیدا کنند.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه استان‌های تهران و مازندران وضعیت قرمز دارند و طی چند روز گذشته تعداد بیماران بستری استان افزایش یافته باید گفت البرز در مرز تبدیل تغییر رنگ به قرمز قرار دارد و اگر مردم رعایت نکنند، ممکن است طی روزهای آینده شرایط غیر قابل کنترلی را تجربه کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با بیماری کرونای البرز در پاسخ به وضعیت واکسیناسیون گفت: در کل کشور حدود ۶۰ میلیون نفر واجد شرایط تزریق واکسن هستند که تا کنون تزریق واکسن به  ۹۷ درصد افراد بالای ۷۰ سال  انجام شده است.

وی اضافه کرد: از شهریور ماه قرار است ماهانه ۱۰ میلیون دز واکسن در بنیاد برکت استان البرز تولید شود با این اوصاف پیش بینی می‌شود تا پایان سال همه جامعه هدف واکسن تزریق کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با بیماری کرونای البرز گفت: با توجه به اینکه بنیاد برکت در البرز واقع شده ظرفیت خوبی برای پوشش جامعه هدف برای تزریق واکسیناسیون وجود دارد.

وی توضیح داد: از شهروندان درخواست می‌شود همچنان از ماسک استفاده کنند و رعایت فاصله اجتماعی، عدم حضور در تجمعات و حفظ بهداشت دست را جدی بگیرند و از رعایت پروتکل‌های بهداشتی خسته نشوند تا بتوانیم کرونا را کنترل کنیم.

انتهای پیام

منبع

ممکن است در روزهای آینده شرایط غیر قابل کنترلی را تجربه کنیم
www.isna.ir

دکمه بازگشت به بالا