زندگی

قرنطینه‌ی ۶۳ نفر و انجام ۴۴ هزار تست فوری کرونا در مرزی کشور

قرنطینه‌ی ۶۳ نفر و انجام ۴۴ هزار تست فوری کرونا در مرزی کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام ۴۴ هزار و ۱۶۹ تست فوری تشخیص کرونا توسط امدادگران هلال احمر در ۱۷ مرز رسمی کشور (زمینی، هوایی و دریایی) خبر داد و گفت: تاکنون در این طرح ۳۲۱ هزار و ۳۳۹ مسافر مورد کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی قرار گرفتند.

قرنطینه‌ی ۶۳ نفر و انجام ۴۴ هزار تست فوری کرونا در مرزی کشور

به گزارش برنا؛ مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام آخرین آمار اجرای طرح کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور از روز ۲۰ اسفند سال گذشته تا صبح روز پنجم خرداد ماه، افزود: ۱۶ هزار و ۶۳۹ نفر تست پی سی آر برای مسافران مشکوک به کرونا انجام شده که ۶۳ نفر در این مدت در قرنطینه موقت قرار گرفتند.

او اضافه کرد: این طرح با مشارکت ۴۷۱ نیروی عملیاتی هلال احمر و با همکاری وزارتخانه های بهداشت و راه و شهرسازی با هدف شناسایی و غربالگری و انجام تست سریع و نهایی، مدیریت مسافران ورودی و مشکوک، همکاری در قرنطینه موقت و رهگیری تا اتمام فرآیند بیماری و کمک به کاهش شیوع بیماری در سراسر کشور اجرا می‌شود و از همه مسافران زمینی، هوایی و دریایی در زمان ورود به کشور غربالگری و در صورت نیاز تست سریع کرونا گرفته می‌شود.

رئیس سازمان امداد و جمعیت هلال احمر ادامه داد: اکنون امدادگران و داوطلبان هلال احمر در مبادی ورودی در قالب گروه‌های سه نفره در مرزهای زمینی و گروه‌های ۵ نفره در مرزهای هوایی مستقر هستند و از همه مسافرانی که وارد ایران می‌شوند تست سریع کرونا می گیرند و مسافران بیمار و مشکوک در صورت نیاز به نقاهتگاه‌های پیش بینی شده ارجاع می‌شوند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۲۰۸ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۹ هزار و ۵۶ نفر رسید.

 مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (سه شنبه) در اطلاعیه ای اعلام کرد: از دیروز تا امروز (چهارم خرداد ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و  ۸۷۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۱۳ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۸۵۵ هزار و ۳۹۶ نفر رسید.

وزارت بهداشت در این اطلاعیه افزود: تاکنون دو میلیون و ۳۶۲ هزار و ۴۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. چهار هزار و ۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و ۱۹ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۹۳۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۹۴ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۴۷۰ هزار و ۴۶۸ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند.  مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به سه میلیون و ۱۴۶ هزار و ۶۲ دوز رسید.

منبع

قرنطینه‌ی ۶۳ نفر و انجام ۴۴ هزار تست فوری کرونا در مرزی کشور
www.borna.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا