زندگی

انتخابات در استان با امنیت کامل و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در حال انجام است

انتخابات در استان با امنیت کامل و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در حال انجام است

استاندار همدان گفت: انتخابات در این استان در امنیت، آرامش کامل و قانونمند با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال انجام است و همه تدابیر به ویژه رعایت دستورالعمل بهداشتی دیده شده تا مردم با خیال راحت و بدون نگرانی رای بدهند.

انتخابات در استان با امنیت کامل و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در حال انجام است

به گزارش برنا؛  «سیدسعید شاهرخی» روز جمعه پس از بازدید از ستاد انتخابات استان همدان با حضور در جمع خبرنگاران، افزود: در نظام جمهوری اسلامی با اصول مترقی قانون اساسی که نشات گرفته از نگاه امام راحل و هدایت رهبری انقلاب، رای مردم و حضور آنها در انتخابات یک رای واقعی و اثر بخش است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: مردم با حضور در پای صندوق های اخذ رای، مسیر حرکت کشور را در جهت اعتلای آرمان های انقلاب تعیین کرده و مردم با حضور و انتخاب نخبگان در واگذاری مسئولیت ها برای انجام وظایف نقش آفرینی می کنند.

شاهرخی اظهار داشت: امروز با رای مردم، مسئولان ارکان کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می شوند، بنابراین رای مردم در تمامی شئونات مردم چه در تعیین مسیر و انتخاب نخبگان موثر است.

به گفته وی حضور و مشارکت حداکثری سبب محقق شدن انتخاب اصلح شده همچنین انتخاب با رای بالا سبب شتاب گرفتن توسعه کشور، اقتدار نظام، قدرت بالای منتخبان می شود.

استاندار همدان اعلام کرد: مشارکت حداکثری پشتوانه ای برای انجام امور بوده و سبب بالا رفتن امنیت ملی می شود و دشمنان هم نمی توانند چشم طمع به آرمان ها و ارزش های ما داشته باشند.

شاهرخی یادآور شد: به طور حتم همانند انتخابات های قبلی امید به حضور جدی مردم داریم تا دوباره برگ زرین دیگری در تاریخ کشور و به ویژه تاریخ همدان ثبت کنند.

وی اضافه کرد: مجریان انتخابات با سازماندهی مفصلی برگرفته از سیاست های ستاد انتخابات کشور انجام دادند و هم اینک یک هزار و ۴۳۷ شعبه کار اخذ رای را بر عهده دارند.

استاندار همدان ادامه داد: آخرین رصد های صورت گرفته از سیستم، موید این است که همه شعبه ها به شبکه اینترنتی متصل بوده و در حال اخذ رای هستند.

شاهرخی با بیان اینکه صندوق اخذ رای برای بیماران کرونایی، زندانیان و دیگر افراد که توان حضور در شعب اخذ رای را ندارند پیش بینی شده است، از شهروندان خواست در ساعت اولیه رای بدهند تا در ساعات پایانی ازدحام نداشته باشیم.

یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۹۷۰ نفر از جمعیت استان همدان شامل ۷۲۲ هزار و ۷۳۳ مرد و ۷۰۳ هزار و ۲۰۷ زن واجد شرایط شرکت در این دوره از انتخابات هستند، ۳۰ هزار و ۹۰۲ نفر از جمعیت واجد شرایط این استان رای اولی هستند که برای نخستین بار با شرکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های رای نقش خود را در تعیین سرنوشت و آینده کشور ایفا می‌کنند.

یک هزار و ۴۳۷ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم استان همدان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی ایجاد شده است

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی نیز در ۹۱۷ روستای استان همدان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» نیز برگزار می‌شود. در این دوره از انتخابات ۲ هزار و ۹۶۶ نفر به عنوان اعضای شورای روستایی و ۱۷۴ نیز به عنوان عضو شورای شهر و در مجموع سه هزار و ۱۴۰ نفر به عنوان منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزیده خواهند شد.

«عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و انتخابات میان دورای مجلس برای انتخاب نماینده مردم دراین حوزه انتخابیه ۲۸ خرداد برگزار می شود.

منبع

انتخابات در استان با امنیت کامل و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در حال انجام است
www.borna.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا